Sezonski međunarodni putnički voz na relaciji Sarajevo – Ploče – Sarajevo jutros je počeo saobraćati, ali je prvi dan obilježen neplaniranim prekidom i tehničkim problemima.
Kako je iz Željeznica FBiH potvrđeno za “Avaz” došlo je do kvara lokomotive u Čapljini.
– Međunarodni sezonski putnički voz Sarajevo – Ploče – Sarajevo, koji je jutros u 07:15h krenuo sa stanice Sarajevo, stigao je u Ploče sa kašnjenjem od 30 minuta.
Kašnjenje je u većoj mjeri uzrokovano privremeno uvedenim laganim vožnjama zbog visokih temperatura, kao preventivnom mjerom zbog mogućih deformacija kolosijeka usljed nepovoljnih vremenskih uslova.
Sam defekt lokomotive desio se u stanici Čapljina, koja je krajnja stanica do koje ŽFBiH voze voz. Odatle kompoziciju Talgo voza preuzima HŽ lokomotiva, tako da zbog samog defekta lokomotive nije bilo velikog zadržavanja putnika – naveli su.



