Pomoćni trener Veleža Darko Maletić dao je svoj komentar teškog poraza Veleža od Sarajeva u prvoj pripremnoj utakmici za oba tima.
Bordo sastav slavio je sa čak 7:1, a Maletić je istakao kako su neke stvari bile i dobre.
– Sigurno da nije prijatno. U nekim situacijama, možda i nije zaslužen tako visok poraz, imali smo nekih prilika na početku, pa ušli u crnu rupu. Bilo je dobrih stvari, ali jako težak poraz. Od prošle sezone nedostaje nam šest-sedam igrača koji su bili nosioci igre. Na sve ovo, poštedili smo Hrkaća i Abdullaha, koji su imali sitne povrede. Nismo u idealnom stanju, ali nemamo šta kukati, moramo se konsolidovati. Za desetak dana nas očekuje Konferencijska lige. Trebaju nam pojačanja, nadamo se da ćemo se pojačati i podići na veći nivo, navodi Maletić.
Velež se suočava sa ogromnim problemom zabrane registracije novih igrača od strane FIFA-e.
– Suspenzija bi se trebala riješiti u naredna dva-tri dana, gdje bi mi mogli registrovati nove igrače. Nekoliko igrača danas je bilo na probi, kao i dosta mlađih igrača. Za nešto ozbiljnije, trebaju nam igrači koji će nam odmah pomoći, rekao je pomoćnik Ibre Rahimića.
(Oslobođenje.ba)



