Pjevačica Šejla Zonić otvara ovogodišnji festival „Mostarsko ljeto“, koji tradicionalno okuplja brojne umjetnike i označava početak ljetne koncertne sezone na otvorenom. Kako sama ističe, ovaj nastup za nju predstavlja početak intenzivnog perioda druženja s publikom širom regiona.
Na pitanje o otvaranju festivala i početku ljetne turneje, Šejla kaže da je ovo predivan način da se otvori sezona nastupa.
– Ljeto je tek počelo, a pred nama je dosta druženja, muzike i putovanja. Jedva čekam da se sretnem sa publikom širom regiona i napravimo nezaboravne ljetne večeri – istakla je Šejla.
– Baš uživam radeći na albumu i sretna sam što je publika prihvatila pjesme na svoj način. A što se tiče noviteta, nisam od onih koji mogu dugo čuvati tajne, tako da postoji velika šansa da najesen stigne još neko lijepo iznenađenje – navela je Zonić.
O koncertima koje priprema ovog ljeta kaže da publiku očekuje snažna emocija i dobra energija, ali najvažnije dobar provod.
– Puno emocije, puno energije i, ono najvažnije, dobar provod. Volim kada koncert nije samo nastup nego zajedničko pjevanje, ples i razmjena energije. Bit će i novih pjesama, ali i onih koje publika već voli i koje uvijek pjevamo uglas – kazala je.
Osvrnula se i na razliku između nastupa na trgovima i u klubovima, te ističe da koncerti na otvorenom imaju posebnu energiju i čar.
– Trgovi imaju neku posebnu čar. Kada vidiš toliko ljudi ispred sebe, to je stvarno poseban osjećaj. U klubovima je atmosfera intimnija, dok su trgovi nekako spektakl sami po sebi. Razlika postoji, ali iskreno, gdje god je dobra publika, meni je lijepo pjevati – ispričala je Zonić.
Istakla je da Mostar zaslužuje poseban tretman i muzičke trenutke, jer to je grad u kojem je uvijek lijepa energija, i ljudi je uvijek dobro dočekaju.
– Mostar zaslužuje nešto posebno, to sigurno. Ne bih da otkrivam sve unaprijed, ali volim kada svaki grad dobije svoj trenutak na koncertu. Tako da će biti i emocije, i iznenađenja, a za ostalo ćete morati doći na koncert – zaključila je Zonić.
(Avaz)



