Članovi Judo kluba Neretva Mostar ostvarili su zapažen nastup na 26. Međunarodnom judo turniru „BiH and Nippon“, na kojem su još jednom potvrdili kvalitetan rad i talent mostarske škole džuda.
Turnir je okupio veliki broj natjecatelja iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije i Crne Gore, a mladi džudaši Neretve vratili su se kući s ukupno 15 medalja – pet zlatnih, tri srebrene i sedam brončanih.
Pored pojedinačnih uspjeha, klub je ostvario i značajne ekipne rezultate. Neretva je proglašena najuspješnijom ekipom dječaka do osam godina, dok je u konkurenciji djevojčica do 10 godina osvojila treće mjesto u ekipnom poretku.
Zlatne medalje osvojili su Ivano Lovrić, Erik Glibić, Rebecca Markin, Adi Benca i Emmanuel Markin.
Srebrnim odličjima okitili su se Gabriel Aleksandar Ćeško, Jelena Ćeško i Teo Tepeš.
Brončane medalje pripale su Lani Trebović, Josipu Rezi, Haricu Treboviću, Fabiju Senkiću, Antunu Ajvazu, Hamzi Bin Nerminu i Emanuelu Markinu.
Korak do medalje ostali su Davud Bulić i Adam Bin Nermin, koji su natjecanje završili na petom mjestu.
Iz Judo kluba Neretva ističu kako ostvareni rezultati predstavljaju potvrdu predanog rada mladih sportaša i njihovih trenera, a posebno raduje činjenica da su najmlađi natjecatelji pokazali zavidno znanje, borbenost i sportski duh.



