Nakon hitne sjednice Kriznog štaba, gradonačelnik Mostara Mario Kordić naredio je evakuaciju stanovništva u blizini deponije zbog požara.
Kordić je izrazio sumnju da je požar podmetnut, ističuvši da se čin paljevine guma u uslovima vanrednog stanja može okarakterisati kao teroristički čin.
Zamove tvrdnje gradonačelnik je uporište našao u izjavama pripadnika policije a u istragu se uključilo i Tužilaštbo HNK.



