HomeSportEpilog rukometnog derbija: Prekidi, intervencija policije i rat saopštenjima

Epilog rukometnog derbija: Prekidi, intervencija policije i rat saopštenjima

Objavljeno

Proteklog vikenda u okviru prve federalne rukometne lige u dvorani u Sjevernom logoru u Mostaru odigran je gradski derbi između Veleža i Zrinjskog (pobjeda Veleža 27:26).

Nakon utakmice gradski rivali oglasili su se saopćenjima za javnost u vezi s događanjima na toj utakmici.

Prvi se oglasio Zrinjski, požalivši se na neregularne uvjete i „atmosferu linča“ koja je vladala na utakmici.

U saopćenju se navodi da su, nakon što je Zrinjski poveo šest razlike, navijači Veleža upaljačima i drugim predmetima počeli gađali gostujuće igrače, a utakmica je u više navrata prekidana.

„Do poluvremena su atmosferom linča, prekidima, prijetnjama, gađanjem, pljuvanjem igrača i sudaca, polijevanjem našeg vratara raznim tekućinama, od čega su nastajale lokve kako bi bio spriječen da brani, domaćini svoj zaostatak uspjeli smanjiti na četiri pogotka.

U drugom poluvremenu je sve postalo još intenzivnije i nakon minute i 30 sekundi drugog poluvremena, nakon gađanja i pljuvanja, suci su prekinuli utakmicu i zatražili da se isprazni jedan dio tribine“, stoji u objavi Zrinjskog.

Zbog malog broja redara i policajaca tribina nije ispražnjena, a utakmica je nastavljena nakon jednosatnog prekida nakon što je u dvoranu stigao veći broj policije, tvrde iz Zrinjskog.

„O nastavku utakmice suvišno je pisati, vidjelo se da suci sude u strahu i da većina naših mladih igrača igra u strahu za što ne želimo osuđivati ni suce ni igrače“, stoji, među ostalim, u saopćenju Zrinjskog.

akon ovoga istupa oglasili su se iz Veleža, navodeći kako su ljudi iz Zrinjskog „predimenzionirali događaje od nedjelje, u cilju stvaranja alibija za poraz“.

„Prije svega protiv smo i odlučno osuđujemo svaki oblik vrijeđanja s tribina na bilo kojem stadionu ili dvorani.

Da naše riječi nisu samo tek tako izrečene, jasno ukazuje činjenica da su upravo naši igrači i članovi uprave zaustavljali svaki oblik toga s tribina upotrijebivši svoju energiju i autoritet“, poručili su iz Veleža.

Dalje se navodi kako navijači Veleža nisu ulazili na teren niti je iko od igrača Zrinjskog pogođen predmetima bačenim s tribina.

„Insinuacija da je sve izrežirano nas je istinski razočarala. Također, naši igrači su se u trenutku prekida pomiješali s igračima Zrinjskog jer oni su ono večer bili naši gosti i željeli smo da se osjećaju sigurno.

Ako su imali drugačiji osjećaj zaista nam je žao.

Utakmica je normalno privedena kraju. Igrači, treneri i predstavnici klubova su međusobno se komunicirali nakon utakmice, baš kao što je predsjednik Veleža ušao u svlačionicu gostujuće ekipe da čestita igračima Zrinjskog na borbi i zalaganju“, naveli su iz Veleža.

Najnovije

Đani Rahimić: “Moramo raditi na izgradnji povjerenja, protivljenje mještana Vrapčića treba uvažiti”

Predsjednik Gradskog vijeća, Đani Rahimić oglasio se povodom dešavanja na Uborku. U njegovoj objavi...

Univerzitet “Džemal Bijedić” je uz Zmajeve: Rektorica ugostila studente koji stoje iza viralne podrške reprezentaciji BiH

U susret večerašnjoj utakmici fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, rektorica Univerziteta „Džemal Bijedić“ u...

Kordić: Požar stavljen pod kontrolu, blokada odvoza otpada i dalje veliki problem za Mostar

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je da je situacija na području Uborka trenutno pod...

Šuta: Neophodno se suzdržati od širenja dezinformacija, otpad se odvozi van Mostara!

Komandant Štaba Civilne zaštite HNK, Adil Šuta, oglasio se povodom katastrofe na Uborku i...

Vezane vijesti

Đani Rahimić: “Moramo raditi na izgradnji povjerenja, protivljenje mještana Vrapčića treba uvažiti”

Predsjednik Gradskog vijeća, Đani Rahimić oglasio se povodom dešavanja na Uborku. U njegovoj objavi...

Univerzitet “Džemal Bijedić” je uz Zmajeve: Rektorica ugostila studente koji stoje iza viralne podrške reprezentaciji BiH

U susret večerašnjoj utakmici fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, rektorica Univerziteta „Džemal Bijedić“ u...

Kordić: Požar stavljen pod kontrolu, blokada odvoza otpada i dalje veliki problem za Mostar

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je da je situacija na području Uborka trenutno pod...