HomeIzdvojenoVelež potpisao ugovor sa "Pumom": "Rođeni" će nastupati u vrhunskoj opremi

Velež potpisao ugovor sa “Pumom”: “Rođeni” će nastupati u vrhunskoj opremi

Objavljeno

Velež već u srijedu počinje novu sezonu kada će na Grbavici igrati protiv andorskog Intera prvu utakmicu prvog pretkola Konferencijske lige, a Rođeni su sinoć predstavili i nove dresove.

Mostarski klub je saopštio da je napravio veliki iskorak jer je potpisao saradnju s poznatom kompanijom Puma, te da će u narednom periodu Velež nositi dresove koje je dizajnirala njemačka kompanija.

Nakon potpisa ugovora koji je  ozvaničen na gala večeri u  mostarskom hotelu Emporia, Velež je zvanično predstavio dresove za novu sezonu kada su se igrači ovog kluba, Hadžikić, Haskić Oreč i Nanić pojavili na pozornici u novoj opremi premium brenda Puma.

Velež je na ovaj način ušao u klub velikana s kojima Puma sarađuje, te sigurno da to otvara vrata i ostalim klubovima iz Bosne i Hercegovine.

Predsjednik mostarskog kluba Senad Kevelj otkrio je da je ovo najbolje potpisani sponzorski ugovor u historiji Veleža što najbolje pokazuje o kakvom velikom iskoraku je riječ.

“Ovo je najbolje potpisani sponzorski ugovor u historiji FK Velež, ako izuzmemo Grad Mostar, Hercegovačko–Neretvanski kanton i Vladu FBIH. Dva su razloga zašto je važno da imamo ugovor sa Pumom”, rekao je Kevelj i dodao:

“Prvi je zato što je Puma premium brend a drugi je što je Fudbalski klub Velež prvi klub u novijoj historiji Bosne i Hercegovine koji ima saradnju sa ovim brendom. Dobili smo jako kvalitetan sponzorski ugovor i to govori koliko je Velež prepoznat kao ozbiljan i respektabilan partner, u svakom smislu”.

Nove dresove Veleža na pozornici predstavili su Osman Hadžikić, Ante Oreč, Edis Nanić i Nermin Haskić.

Dizajnom domaće garniture dresova u kojima će Velež igrati većinu utakmica očekivano dominira crvena boja koja je zaštitni znak Rođenih.

Što se tiče gostujuće garniture dresova ni tu nije bilo previše iznenađenja, te je ista u bijeloj boji kao i prethodnih sezona.

Igrači Veleža će već za dva dana imati priliku da zaigraju u novim dresovima, a navijači ovog kluba ne kriju oduševljenje što će Pumin znak da krasi dres njihovog najdražeg kluba.

Gala večeri u Mostaru prisustvovale su brojne osobe iz javnog, sportskog, političkog, kulturnog i društvenog života Bosne i Hercegovine, a među njima mogli su vidjeti i nekadašnji fudbalski asovi.
Događaj je upotpunio freestyle fudbalski performans u izvedbi Maida Delića, zatim DJ zadužen za vrhunski muzički ugođaj, te Narentas beauty corner luksuzne kozmetike iz srca Hercegovine.

Najnovije

Termoelektrana Gacko: Redovni godišnji remont trajaće 50 dana i koštaće 10 miliona maraka

U toku je redovni godišnji remont u Rudniku i Termoelektrani Gacko koji će koštati...

Nova titula u Mostaru: Johanna Klinger prvakinja BiH za mlađe seniore

Na Prvenstvu Bosne i Hercegovine za mlađe seniore do 23 godine, održanom u Sarajevu,...

Sjajan nastup Atletskog kluba Mostar u Vogošći: Osvojeno čak 46 medalja

Članovi Atletskog kluba Mostar ostvarili su zapažen nastup na Međunarodnom atletskom mitingu „Vogošća 2026“,...

Mostar: Air Tractori u jednom danu izbacili 120.000 litara vode na požarišta

Air Tractor avioni stacionirani u Zračnoj luci Mostar još jednom su potvrdili svoju izuzetnu...

Vezane vijesti

Termoelektrana Gacko: Redovni godišnji remont trajaće 50 dana i koštaće 10 miliona maraka

U toku je redovni godišnji remont u Rudniku i Termoelektrani Gacko koji će koštati...

Nova titula u Mostaru: Johanna Klinger prvakinja BiH za mlađe seniore

Na Prvenstvu Bosne i Hercegovine za mlađe seniore do 23 godine, održanom u Sarajevu,...

Sjajan nastup Atletskog kluba Mostar u Vogošći: Osvojeno čak 46 medalja

Članovi Atletskog kluba Mostar ostvarili su zapažen nastup na Međunarodnom atletskom mitingu „Vogošća 2026“,...